Aruba IAP-325 Fabrika Ayarlarına Dönüş

Aruba IAP-325 Fabrika Ayarlarına Dönüş

Merhaba bu yazımızda sizlere Aruba Instant AP cihazlarında fabrika ayarlarına nasıl dönebileceğimizi göstereceğiz.

Öncelikle cihazımıza erişimimiz yok ve şifresini bilmiyorsanız cihaza fiziksel erişim sağlayıp fabrika ayarlarına döndürebiliriz.

Yöntem 1

Mevcut AP’mizin arka yüzündeki reset butonuna bir ataç veya iğne ile 5-10 saniye aralığında bastığımız da cihazımız fabrika ayarlarına dönecek ve yeniden başlayacaktır.


Resim-1

Yöntem 2

Cihazımıza fiziksel erişim bağlantımız var ise konsol kablosu ile cihazımıza bağlanıp factory reset komutunu çalıştırmamış gerekmektedir.

Resim-2

Cihazımızın ilk açılışında hit <Enter> to stop autoboot seçeneği geldiğinde enter tuşuna basıyoruz ve sırası ile factory_reset, saveenv ve boot komutları ile fabrika ayarlarına dönüş işlemimizi yapabiliriz.


Resim-3

Resim-4

Resim-5

Resim-6

Yöntem 3

2 yöntemdeki şekilde cli ekranından cihazımıza bağlanıyoruz. Ve sonrasında kullanıcı adı ve şifremiz ile oturum açıyoruz. Daha sonra ise write erase all komutunu kullanarak cihazımızı fabrika ayarlarına döndürebiliriz.

Resim-7

Resim-8

Yöntem 4

Son yöntem olarak ise cihazımızın GUI arayüzü üzerinden Maintenance altından configuration alanına geliyoruz. Ve clear configuration butonu ile cihazımızı fabrika ayarlarına çevirebiliriz.

Resim-9

Resim-10

İşlem sonrası cihazımız yeniden başlayacak ve fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

Kablosuz yayınlarda SetMeUp yayınını gördüğünüz de cihazınızın fabrika ayarlarına dönem işlemi başarılı olmuştur.

Resim-11

Cihazınız yeniden açıldığında varsayılan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adı :admin / Şifre : Cihaz Seri Numarası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir