Sophos Uç Nokta Koruması – Sophos Endpoint Protection

 Sophos Uç Nokta Koruması – Sophos Endpoint Protection

Sophos’un antivirüs çözümü : Sophos Uç Nokta Koruması – Sophos Endpoint Protection

  • Akıllı, Basit ve Hızlı
  • Yenilikçi Koruma
  • Tam Koruma
  • Hızlı Performans
  • Esnek Lisanslama ve Dağıtım
Sophos Uç Nokta Koruması (Sophos Endpoint Protection)
Sophos Uç Nokta Koruması (Sophos Endpoint Protection)

Sophos Endpoint Protection Windows, Mac ve Linux sistemleri malware ve hedefli saldırılar gibi gelişmiş tehditlere karşı güvenliğinizi kolaylaştıran yeni nesil bir uç nokta koruma çözümüdür. Son nokta koruması geleneksel antivirüs ve web güvenliği ile birlikte, davranış analizi, kötü amaçlı trafik algılama ve istismar önleme gibi yenilikçi teknolojileri içerir.SophosLabs bozulmayı önler tehlike altındaki sistemleri algılar ve tehditleri gerçek zamanlı tehdit zekası ile giderir.Web, uygulama, cihaz ve veri kontrolü uç noktadaki kapsamlı politika uygulamalarına katkıda bulunmaktadır.Eski sistemlerde bile hızlı performans yakalarsınız.Buluttan Sophos Central ile veya işletmenize en uygun Sophos Kurumsal Konsol ile uç nokta korumasını yönetebilirsiniz.Sophos Central, Kullanıcıları cihazlar ve platformlar arasında takip eden politikalarla birleştirilmiş bir konsola web tabanlı erişim sunar.Kurum içi çözümü, rol tabanlı yönetim ve SQL tabanlı bir raporlama arabirimi ile ayrıntılı kontrol sağlar.Her ikisi de aygıt başına değil, kullanıcı başına lisanslı üstün performans ve koruma sağlar.

 

Koruma Kabiliyetleri
Koruma Kabiliyetleri

Koruma Kabiliyetleri

Sophos Endpoint Protection, bilgisayarları güvence altına almak için kapsamlı bir yaklaşım benimser. Yeni nesil uç nokta koruması, zararlı yazılımları ve gelişmiş tehditleri kolaylıkla önlemek, tespit etmek ve düzeltmek için yenilikçi teknolojiler ile SophosLabs dan gelen gerçek zamanlı tehdit zekası ile bütünleştirir. Davranışsal analizler, kötü niyetli trafik algılama, itibar analizi, istismar önleme, gerçek zamanlı imza uyumu, gelişmiş ve bilinmeyen saldırıları durdurmak için gelişmiş yöntemler ekler. 

Geleneksel antivirüsler, virüs bulaşmış dosyaların bir bilgisayarda çalışmasını önleyerek başlar ve biter. Virüs bulaşmış bir dosya çalışırsa, saldırgan artık bir hasara neden olacak veya algılanmadan veri çalacak bir konumdadır. Sophos diğerlerinin aksine, hafif ajanı sadece bir dosyanın virüslü olup olmadığına değil, bilgisayarın ve uygulamalarının sistemin saldırıya uğradığına veya zaten tehlikeye girdiğine işaret eden davranışları sergiliyor olup olmadığına da bakar. Böylece tüm teknolojimizi tehdide son vermeye ve kaldırmaya yöneltebiliriz. Müşteriler Sophos’u öncelikle geleneksel imza tabanlı antivirüse dayandığı izlenimini ederken, bu son nokta korumamızın yanlızca küçük bir parçasıdır. 

Teknolojimiz indirme itibarı ve web exploit önleme gibi zararlı yazılımların başta bilgisayarınıza erişmesini engeller. Ve bir kere kötü amaçlı yazılım geldiğinde, imzalar tespitlerimizin yanlızca %30’unu oluşturuyor. Bir diğer %15’i bilinen kötücül yazılımların yeni varyantlarını tanıyan modeller tarafından durduruluyor. Geriye kalan, davranış analizi, seçici emülasyon, gelişmiş buluşsal yöntemler ve kötü niyetli trafik tespiti gibi sofistike, yeni nesil teknoloji tarafından tespit edilir. Kötü niyetli trafik algılama bir sonraki nesil teknolojiye mükemmel bir örnektir. Bazen gelişmiş bir tehdit fark edilmeden kaçabilir veya çalışmaya başlayabilir. Kötü niyetli trafik izleme , bilgisayarın tehlikeye girdiğini ve bir saldırganla iletişim kurduğunu gösteren ağ trafiği izler. Ardından, kullanıcı ve yönetici uyarabilir ve kötü niyetli yazılımı durdurup kaldırmaya çalışabilir. Sophos Endpoint Protection, koordine bir şekilde birlikte çalışan birden çok bileşenle birlikte, müşterilere kötü amaçlı yazılımlardan ve gelişmiş tehditlere karşı büyük bir koruma sağlar.

Sophos Uç Nokta Koruma Özellikleri

  • Güvenliği Artırmak

  • Sorumluluğu Azaltma

  • Güvenlik ve Kullanım politikaları uygulama

Uygulama Denetimi, Aygıt Denetimi ve Web Kontrol, IT’nin uç noktaların nasıl kullanılacağını sınırlamasına izin veren bir dizi özelliktir. Toplu olarak yapılan bu özellikler çok önemli avantajlar sağlar. Bir cihazın tehditlere maruz kalabileceği farklı yol sayısı azaltılarak saldırı alanını azaltıp güvenliği artırır. Yapmamaları gereken durumları yapan kullanıcılara engel oluşturarak sorumlulukları azaltır. BT için güvenlik ve uygun kullanım politikalarını uygulamak için bir araç sağlar.

Uygulama Kontrolü

Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü

Uygulama kontrolü, ağ yöneticilerinin bazı uygulamarın iş bilgisayarlarında çalışmasını engellemesini sağlar.Genellikle, kullanıcıların doğal olarak kötü amaçlı olmayan, ancak işyeri ortamınızda, örneğin oyunlar, izinsiz web tarayıcıları veya başta türde web tarayıcıları çalıştırmak için uygun olmadığına karar verdiğiniz uygulamaları engelleme için uygulama kontrolünü kullanabilirsiniz. Anında mesajlaşma programlarını da engelleyebilirsiniz. Bilgi işlem personellerinin kullanması muhtemek ağ tarama yazılımlarının diğer çalışanlar veya saldırganlar tarafından kullanılmasını engelleyebilirsiniz. Uygulama kontrolü ile şirket politikasına uygun olarak, kullanıcıların çalışması için gerekli olmayan uygulamaları merkezi konsoldan engelleyebilirsiniz. Sophos, engellenebilecek kapsamlı bir uygulama listesi tutar. Bu müşterinin uygulamanın dosya adı veya konumu gibi teknik ayrıntıları bilmeden uygulamaları bulmasını ve engellemesini kolaylaştırır. Listede bulunmayan bir uygulama sophos a iletildiinde uygulama güncelleştirmesi hızlı bir şekilde yapılır.

Cihaz Kontrolü

Sophos Endpoint Cihaz Koruması

Cihaz kontrolü BT uzmanlarının USB sürücüleri, ağ adaptörleri ve diğer çevre birimlerinin kullanımını kısıtlamasını sağlar. Bu örneğin kullanıcıların BT departmanı tarafından sağlananlar haricinde USB sürücüleri kullanmasını engelleyebilirsiniz. Aygıt kontrolü, yeni oanylanmamış cihazları otomatik olarak algılayarak ve bunları doğrudan konsoldan görüntüleyerek basitleştirilir. Cihaz kontrolü yapılır Yönetici daha sonra bu cihazları birkaç tıklama ile yetkilendirmeyi seçebilir. Sophos ayrıca güvenli veya şifrelenmiş USB sürücülerinin bir listesini tutar ve otomatik olarak yeni, onaylanmamış cihazları algılayarak ve bunları konsoldan görüntüleyerek güvenli olmayan sürücüleri engelleyerek bu sınıfa ait sınıflara izin verme seçeneği sunar.

Web Kontrolü

Web Kontrolü
Web Kontrolü

Web kontrolü, uç nokta içinde tamamen uygulanan temel bir web filtreleme seviyesi sağlar. Web Kontrolü ile, yöneticiler SophosLabs tarafından sağlanan kategorilere dayalı olarak web sitelerine erişimine izin verebilir veya bunlara erişimi engelleyebilir. Kategoriler, yetişkinlere uygun web sitelerini, alışveriş sitelerini ve diğerlerini içerir. Web Kontrol uç nokta üzerinde uygulandığından, şirket ağında, ister evde, isterse Starbucks’da olsun, kullanıcının gittiği her yere uygulanır.

Sophos Antivirüs’ü denemek için tıklayınız.