Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 sizlere üst düzey esneklik ve çeviklik deneyimi sunuyor. Microsoft Bulut Platformu kavramının temelinde yer alan Windows Server 2008 R2, sanallaştırma, yönetim, ağ, sanal masaüstü altyapısı, erişim ve bilgi koruma, web ve uygulama platformu gibi yeni özellikleri altyapınıza getirir.

Detaylar için tıklayınız.

Windows Server 2008 R2 Sürümleri

En çok kullanılan sürüm Datacenter sürümüdür. Bir çok işimizi Datacenter sürümü ile çözebiliriz. Sürüm seçerken yapılacak işler dikkate alınarak belirlenmelidir.

 Foundation

En temel sunucu işletim sistemidir. Küçük ölçekli firmalar için geliştirilmiştir. Maliyetleri düşüktür. Kurulumu kolaydır.

Standard

Şirketlerde en çok kullanılan sürümdür. Şirket ihtiyaçlarını yerine getirmek için farklı özellikleri mevcuttur. Esnek ve Güvenilir bir sunucu işletim sistemidir.

Enterprise

Daha kritik uygulamalar için geliştirilmiştir. Sanallaştırma, güç yönetimi, mobil çalışılabilirlik yetenekleri olan bir sunucu işletim sistemidir.

Datacenter

Büyük ölçekli şirketler için geliştirilmiştir. Yüksek miktardaki işlemci ve bellekler ile çalışabilir. Diğer sürümlerdeki gibi kısıtlı özellikler yoktur.

Windows Web Server 2008 R2

Ağ sunucusu olarak geliştirilmiştir. Uygulamaların ve servislerin yayınlanabileceği güçlü bir altyapı sunar. İnternet sistemleri yayınlamak için optimize edilmiştir.

Windows HPS Server 2008 R2

Mühendisler, Bilim Adamları ve analizciler için yüksek hesaplama gücünü yönetebilecek bir sunucu sistemidir.

 R2 for Itanium-Based System

Performans ve ölçekleme için geliştirilmiştir. Intel Itanium İşlemciler ile birlikte çalışabilir.

Sürüm karşılaştırmaları için tıklayınız.